SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Οριστική διακοπή στο Ξάνθη - Καβάλα λόγω κακοκαιρίας

Στιγμή από το Ξάνθη - Καβάλα για τη Super League 2
Στιγμή από το Ξάνθη - Καβάλα για τη Super League 2 INTIME

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ξάνθη και την Καβάλα για τη Super League 2 διεκόπη οριστικά στο 56ο λεπτό εξαιτίας ισχυρής βροχόπτωσης και ανέμου.

Δεν ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Ξάνθη και την Καβάλα για την 21η αγωνιστική του α' ομίλου της Super League 2. Στο 56' το παιχνίδι διεκόπη εξαιτίας ισχυρής βροχόπτωσης και ανέμου, που καθιστούσαν τη διεξαγωγή του αγώνα αδύνατη.

Η βροχή και ο άνεμος είχε παρουσία από τα πρώτα λεπτά του ματς, το οποίο μέχρι και τη διακοπή του ήταν στο 0-0. Ο διαιτητής βγήκε στο ημίχρονο να ελέγξει τον αγωνιστικό χώρο, το β' μέρος ξεκίνησε, αλλά οι συνθήκες χειροτέρευσαν.

Βάσει του ΚΑΠ, ο αγώνας θα συνεχίσει από το 56ο λεπτό στις 17:00 την Δευτέρα (27/2), αν το επιτρέψουν οι συνθήκες. Μένει η ανακοίνωση από τη διοργανώτρια Αρχή.