CONFERENCE LEAGUE

Σλάβια Πράγας - Παναθηναϊκός: Στο 45+2 το 1-0 των Τσέχων στους απογοητευμένους πράσινους

INTIME

Δείτε πως η Σλάβια Πράγας άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους του αγώνα με τον Παναθηναϊκό.

Λίγα λεπτά είχαν περάσει από την αποβολή του Σεμπάστιαν Παλάσιος με δεύτερο κίτρινη κάρτα, όταν η Σλάβια Πράγας άνοιξε το σκορ στο ματς με τον Παναθηναϊκό για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League.

Σε μία φάση διαρκείας στην περιοχή των πράσινων, που είχαν "χάσει" το μυαλό τους εξαιτίας της αποβολής του συμπαίκτη τους, μετά από κόρνερ από τα δεξιά, ο Μάγκνουσον κι ο Μπρινιόλι προσπάθησαν ανεπιτυχώς να διώξουν την μπάλα, που έφτασε στα πόδια του Στρανζ. Ο ποδοσφαιριστής της Σλάβια έπιασε το σουτ και έγραψε έτσι το 1-0.