EUROPA LEAGUE

Σλάβια Πράγας - Άρσεναλ: Τρία γκολ σε έξι λεπτά οι Κανονιέρηδες

Ο Πεπέ γράφει το 0-3 στην αναμέτρηση της Σλάβια με την Άρσεναλ για το Europa League.
Ο Πεπέ γράφει το 0-3 στην αναμέτρηση της Σλάβια με την Άρσεναλ GLOMEX PRINTSCREEN

Η Άρσεναλ γρήγορα σκόραρε τρία γκολ κόντρα στη Σλάβια Πράγας κάνοντας το 0-3 σε έξι λεπτά με τους Πεπέ (18'), Λακαζέτ (21') και Σακά (24').

Η Άρσεναλ σε διάστημα έξι λεπτών σκόραρε τρία γκολ κόντρα στην Σλάβια Πράγας στην Τσεχία. Στο 18ο λεπτό ο Σμιθ Ρόου, αφού δεν βρήκε χώρο για να κάνει σουτ μοίρασε στον Πεπέ, ο οποίος έκανε το 0-1.

Στο 16ο λεπτό οι κανονιέρηδες σκόραραν, όμως το γκολ δεν μέτρησε. Ο Πεπέ σημάδευσε αρχικά το δοκάρι, ο Σμιθ Ρόου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ήταν εκτεθειμένος.

Στο 21ο λεπτό, η Άρσεναλ έκανε το 0-2. Ο Χρομάντα έσπρωξε τον Σακά στην περιοχή, ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι και ο Λακαζέτ δεν αστόχησε.

Οι κανονιέρηδες δεν σταμάτησαν. Σε αντεπίθεση της Άρσεναλ, ο Σακά έφερε την μπάλα στο αριστερό, σούταρε χαμηλά και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Photo credits: Glomex printscreen