ΑΕΚ - ΑΕΛ: Σιμόες και Γαλανόπουλος επέστρεψαν με γκολάρες

Ο Αντρέ Σιμόες πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του το πανέμορφο γκολ που πέτυχε στην αναμέτρηση της ΑΕΛ με την ΑΕΛ
Ο Αντρέ Σιμόες πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε με την ΑΕΚ κόντρα στην ΑΕΛ EUROKINISSI

Οι Αντρέ Σιμόες και Κώστας Γαλανόπουλος επέστρεψαν σε ματς πρωταθλήματος για την ΑΕΚ και πέτυχαν δύο γκολάρες κόντρα στην ΑΕΛ, διαμορφώνοντας το 3-1 και 4-1 αντίστοιχα. (VIDEOS)

H AEK υποδέχθηκε στην Ριζούπολη την ΑΕΛ για την 9η αγωνιστική της Super League Interwetten και πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 4-1.

Οι Αντρέ Σιμόες και Κώστας Γαλανόπουλος επέστρεψαν σε ματς πρωταθλήματος για την Ένωση - αμφότεροι αφήνοντας πίσω τους τραυματισμούς τους - και το έκαναν σκοράροντας πανέμορφα γκολ.

Στο 78ο λεπτό ύστερα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Πορτογάλο, ο οποίος έπιασε ένα τρομερό σουτ κι έκανε το 3-1 (μάλιστα προσπάθησε να φιλήσει το παπούτσι του στον πανηγυρισμό). Το γκολ αυτό μάλιστα χαρακτήρισε και ως ομορφότερο του ματς ο προπονητής του Δικεφάλου, Μάσιμο Καρέρα.

Στο 89ο λεπτό ο Κώστας Γαλανόπουλος έπιασε ένα υπέροχο σουτ στην κίνηση μετά από ασίστ του Πέτρου Μάνταλου και διαμόρφωσε το τελικό 4-1.