EUROPA LEAGUE

Σεβίλλη - Ρόμα: Η μεγάλη ευκαιρία των Ισπανών για την ισοφάριση με το δοκάρι του Ράκιτιτς

PRINT SCREEN

Ο Ιβάν Ράκιτιτς είχε την καλύτερη ευκαιρία της Σεβίλλης για να ισοφαρίσει την Ρόμα στο φινάλε του πρώτου μέρους του τελικού του Europa League, όμως το δυνατό σουτ εκτός περιοχής που εξαπέλυσε έστειλε τη μπάλα να τραντάξει το αριστερό δοκάρι.

Το πρώτο μέρος του τελικού του Europa League δεν είχε πολλές μεγάλες φάσεις, ωστόσο επεφύλασε δυνατές συγκινήσεις για τους φίλους των δύο ομάδων που βρέθηκαν στις εξέδρες της "Πούσκας Αρένα".

Αρχικά, ήταν το γκολ του Πάουλο Ντιμπάλα στο 35ο λεπτό που έβαλε φωτιά στις κερκίδες που φιλοξενούσαν τους τιφόζι της Ρόμα γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του Μουρίνιο, ενώ στις καθυστερήσεις (45+6') ήταν οι φίλοι της Σεβίλλης εκείνοι που καρδιοχτύπησαν έντονα.

Για αυτό "φρόντισε" ο Ιβάν Ράκιτιτς με το δυνατό σουτ με το αριστερό που έπιασε έξω από τη μεγάλη περιοχή των Ρωμαίων, με τον Κροάτη μέσο να νικάει τον Πατρίσιο αλλά να στέκεται άτυχος, αφού η μπάλα κατέληξε με δύναμη στο αριστερό δοκάρι και όχι στα δίχτυα.