LA LIGA

Σεβίλλη - Χετάφε 3-0: Ασταμάτητοι οι γηπεδούχοι

Οι παίκτες της Σεβίλλη πανηγυρίζουν ένα γκολ του Εν Νεσίρι
Οι παίκτες της Σεβίλλη πανηγυρίζουν ένα γκολ του Εν Νεσίρι © 2020 DAVID VINCENT/ASSOCIATED PRESS

Η Σεβίλλη επικράτησε 3-0 της Χετάφε με τρία γκολ στο δεύτερο 45λεπτο και συνέχισε το νικηφόρο σερί της στη La Liga. (VIDEO)

Η Σεβίλλη επικράτησε το βράδυ του Σαββάτου της Χετάφε με 3-0 με τρεις διαφορετικούς σκόρερ και τον Πάπου Γκόμεζ να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με την ομάδα της Ανδαλουσίας.

Το ματς μόνο εύκολο δεν ήταν παρά το τελικό σκορ καθώς και τα τρία γκολ ήρθαν στο δεύτερο μέρος και αφού οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Ντακονάμ στο 54'.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή και βρήκαν τρία τέρματα από το 67' έως το 89'. Αρχικά το 1-0 έγινε από τον Μουνίρ στο 67' ο οποίος δύο λεπτά νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή. Το 2-0 έγινε στο 87' από τον Πάπου Γκόμεζ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 89' ο Εν Νεσίρι.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπουνού, Βιντάλ, Κουντέ, Κάρλος, Εσκουντέρο (75' Βάθκεθ), Τζόρνταν, Γκουντέλι (46' Φερνάντο), Τόρες (65' Μουνίρ), Οκάμπος (57' Πάπου Γκόμεζ), Εν Νεσίρι, Σούσο (74' Ρέκικ).

ΧΕΤΑΦΕ: Γιανέζ, Σουάρεζ, Ντακονάμ, Τσάκλα, Νιόμ, Κούμπο (59' Καμπάτσο), Τιμόρ (78' Ερνάντες), Μαξίμοβιτς, Αλένα (88' Πορτίγιο), Κουκουρέλα (88' Ολιβέιρα), Μάτα (78' Άνχελ).