ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Σέριφ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Ρονάλντο έβαλε το πρώτο γκολ της καριέρας του στο Europa League

PRINT SCREEN YOUTUBE

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ευστόχησε σε πέναλτι στο 39ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα με την Σέριφ, για να κάνει το 2-0 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να πανηγυρίσει το παρθενικό γκολ της καριέρας του στο Europa League.

Ο Έρικ τεν Χαχ επέλεξε τον Κριστιάνο Ρονάλντο για την κορυφή της επίθεσης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο εκτός έδρας ματς με την Σέριφ για την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League και ο Πορτογάλος σούπερ σταρ φρόντισε να βρει δίχτυα και να τραβήξει πάνω του τα φώτα της δημοσιότητας.

Αυτό έγινε στο 39ο λεπτό, με τον 37χρονο φορ να ευστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε ο Νταλότ και να κάνει το 2-0 για τους κόκκινους διαβόλους (το 1-0 είχε την υπογραφή του Σάντσο στο 17ο λεπτό), πετυχαίνοντας όχι απλά το πρώτο του γκολ τη φετινή σεζόν αλλά και το πρώτο γκολ της καριέρας του στην δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Για την ιστορία, ήταν το γκολ Νο 699 για τον Πορτογάλο σε επίπεδο συλλόγων.