ΣΚΩΤΙΑ

Σέλτικ - Σεντ Τζόνστον 2-0: Με σκόρερ τον Γιακουμάκη συνέχισε τις νίκες

Ο Γιακουμάκης στην αναμέτρηση της Σέλτικ με την Σεντ Τζόνστον
Ο Γιακουμάκης στην αναμέτρηση της Σέλτικ με την Σεντ Τζόνστον ALAMY/VISUALHELLAS.GR

Η Σέλτικ επικράτησε 2-0 της Σεντ Τζόνστον και πήρε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα Σκωτίας με τον Γιακουμάκη να βρίσκει δίχτυα στο 34ο λεπτό.

Η Σέλτικ πανηγύρισε την τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα της Σκωτίας. Οι Κέλτες επικράτησαν 2-0 της Σεντ Τζόνστον για την 10η αγωνιστική και ανέβηκε στην 4η θέση με 19 πόντους.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Γιώργος Γιακουμάκης, ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά βασικός και σκόραρε και το παρθενικό9 του γκολ. Συγκεκριμένα σκόραρε στο 34ο λεπτό με πλασέ από κοντά, έπειτα από ασίστ του Ράλστον.

Το τελικό σκορ για την Σέλτικ διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Γιόσιμ Γιουράνοβιτς. Ο Γιακουμάκης αποχώρησε ως αλλαγή στο 61ο λεπτό. Ο Μπάρκας ήταν εκτός αποστολής.