PREMIER LEAGUE

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ: Οι κανονιέρηδες έβαλαν τέσσερα γκολ μέσα σε 25 λεπτά και ο κόσμος έφευγε από το 16'

Η Άρσεναλ ήταν υπηρηχητική απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με τέσσερα γκολ μέσα σε 25 λεπτά, με τους οπαδούς των γηπεδούχων να αποχωρούν από το Μπράμαλ Λέιν από το 16' και έπειτα.

Η Άρσεναλ ξεκίνησε το παιχνίδι απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με τον ιδανικότερο τρόπο. Συγκεκριμένα, κατάφερε μέχρι το 25ο λεπτό να προηγείται 4-0. Ο Έντεγκαρντ άνοιξε το σκορ στο 5', αυτογκόλ έβαλκε ο Μπόουγκλ στο 13', ο Μαρτινέλι έκανε το 3-0 στο 15' με τον Κάι Χάβερτς στο 25' να ανεβάζει περαιτέρω τον δείκτη.

Η εικόνα αυτή δεν άρεσε στους οπαδούς των γηπεδούχων. Έτσι, από το 16ο λεπτό με το σκορ να είναι στο 3-0 έφευγαν από το γήπεδο. Μάλιστα, τα κενά στις εξέδρες ήταν εμφανή μετά και το τέταρτο γκολ των κανονιέρηδων.

Θυμίζουμε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρίσκεται στην τελευταία θέση της Premier League.