EUROPA LEAGUE

Ρόμα - Άγιαξ: Βαθιά μπαλιά του Σουρς και 0-1 από τον Μπρόμπι

Ο Μπρόμπι ανοίγει το σκορ στην αναμέτρηση της Ρόμα με τον Άγιαξ για το Europa League.
Ο Μπρόμπι ανοίγει το σκορ στην αναμέτρηση της Ρόμα με τον Άγιαξ GLOMEX PRINTSCREEN

Ο Άγιαξ άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης απέναντι στη Ρόμα, με τον Μπρόμπι να σκοράρει έπειτα από βαθιά μπαλιά του Σουρς. Ακυρώθηκε γκολ του Τάντιτς στο 56' για επιθετικό φάουλ του Ταγλιαφίκο στον Μχιταριάν.

Ο Άγιαξ απέκτησε το προβάδισμα στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στη Ρόμα. Ο Σουρς έβγαλε μία βαθιά μπαλιά, ο Μπράιαν Μπρόμπι εκμεταλλεύτηκε την έξοδο του Λόπες και με ένα άγγιγμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 56ο λεπτό ο Αίαντας βρήκε δίχτυα με τον Τάντιτς, μετά από σουτ του Μπρόμπι που απέκρουσε ο Λόπες. Έπειτα, όμως από εξέταση στο VAR, το γκολ ακυρώθηκε για φάουλ του Ταγλιαφίκο στον Μχιταριάν στην αρχή της φάσης.

Photo credits: Glomex printscreen