CHAMPIONS LEAGUE

Ρεάλ - Παρί: Ο Εμπαπέ "πάγωσε" το Μπερναμπέου με ωραίο σουτ στο 39'

Ο Εμπαπέ πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε κόντρα στη Ρεάλ
Ο Εμπαπέ πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε κόντρα στη Ρεάλ PRINT SCREEN

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε κεφάλι στο σκορ κόντρα στη Ρεάλ στο 39ο λεπτό, χάρη στο εκπληκτικό γκολ του Εμπαπέ, έπειτα από πάσα του Νεϊμάρ. Έγινε ο δεύτερος σκόρερ όλων των εποχών για τους Παριζιάνους, ξεπερνώντας τον Ιμπραχίμοβιτς.

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχθηκε την Παρί στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου στο 39ο λεπτό με τον Κιλιάν Εμπαπέ. Η Ρεάλ έχασε την μπάλα στη μεσαία γραμμή και ο Νεϊμάρ τροφοδότησε τον Εμπαπέ στον κενό χώρο. Ο Γάλλος επιθετικός μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Κουρτουά για το 1-0.

Με αυτό το γκολ ο Εμπαπέ έφτασε τα 157 με την Παρί σε όλες τις διοργανώσεις και έγινε ο δεύτερος σκόρερ όλων των εποχών, ξεπερνώντας τον Ιμπραχίμοβιτς που έχει 156 γκολ. Πρώτος σκόρερ είναι ο Καβάνι με 200 τέρματα.