CONFERENCE LEAGUE

Πεντάρα για τη Λέφσκι στο πρωτάθλημα πριν από τον ΠΑΟΚ

YOUTUBE

Η Λέφσκι ξέσπασε πριν από τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ για τα προκριματικά του Europa Conference League και επικράτησε με 5-0 της Σπάρτακ Βάρνα.

Με πολύ καλή ψυχολογία θα περιμένει η Λέφσκι τον ΠΑΟΚ για το 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, ύστερα από τη νίκη της με 5-0 επί της Σπάρτακ Βάρνα για τη 2η αγωνιστική της First League στη Βουλγαρία.

Οι κυπελλούχοι της χώρας προηγήθηκαν με πέναλτι του Φίλιπ Κράστεφ στο 40ό λεπτό και ξέσπασαν στο τελευταίο 20λεπτο, σημειώνοντας τέσσερα γκολ. Ο Μπιλάλ Μπαρί σημείωσε δύο εξ αυτών, ο Κράστεφ ακόμα ενα και στις καθυστερήσεις ο Μαρίν Πέτκοφ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η σύνθεση της Λέφσκι: Μιχαΐλοφ, Γκάλσεφ (74' Πετρίς), Σονκό Σούντμπεργκ, Φαν ντερ Καπ, Κόρντομπα, Κράεφ (46' Στεφάνοφ), Κράστεφ, Ρονάλντο (85' Πέτκοφ), Μιλάνοφ (85' Αλντέρ), Ουέλτον Φελίπε (85' Μίτκοφ), Μπαρί