ΠΑΣ - ΟΦΗ: Ο Μιλιντσεάνου έκανε το 1-1 απαντώντας στον Νέιρα

Οι παίκτες του ΠΑΣ πανηγυρίζουν το γκολ του Μιλιντσεάνου κόντρα στον ΟΦΗ | 27 Σεπτεμβρίου 2021 INTIME

Ο ΠΑΣ αντέδρασε πολύ γρήγορα στο γκολ που δέχτηκε στο 12ο λεπτό από τον Νέιρα, με τον Μιλιντσεάνου να οπλίζει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να νικάει τον Επασί για να ισοφαρίσει σε 1-1 για τους Ηπειρώτες.

Ο ΟΦΗ προκάλεσε ψυχρολουσία στον ΠΑΣ σκοράροντας στο 12ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Λάμπρου και μετέτρεψε σε γκολ ο Νέιρα στο 12ο λεπτό, όμως η απάντηση από πλευράς Ηπειρωτών δεν άργησε να έρθει.

Χρειάστηκαν μόλις δέκα λεπτά, με την ισοφάριση για τον ΠΑΣ να έρχεται στο 22' όταν οι γηπεδούχοι έφυγαν ωραία στην αντεπίθεση, με τον Μορέιρα να τροφοδοτεί τον Μιλιντσεάνου και εκείνος να φτάνει μέχρι τα όρια της περιοχής για να γράψει το 1-1 με συρτό σουτ.