ΠΑΣ - ΟΦΗ: Η τεράστια διπλή ευκαιρία των γηπεδούχων που δεν έγινε γκολ

PRINT SCREEN GLOMEX/NOVASPORTS

Ο ΠΑΣ άγγιξε το δεύτερο γκολ με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα απέναντι στον ΟΦΗ, όμως ούτε ο Περέα ούτε ο Μορέιρα μπόρεσαν να νικήσουν τον Επασί αν και βρέθηκαν σε απίστευτα πλεονεκτικές θέσεις για να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα.

ΠΑΣ και ΟΦΗ έμειναν στο 1-1 με τη συμπλήρωση του πρώτου 45λεπτου στους Ζωσιμάδες, ωστόσο στο 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν τεράστια διπλή ευκαιρία για να κάνουν το 2-1 και να πάρουν κεφάλι στο σκορ που δεν μετουσίωσαν σε γκολ.

Ήταν η στιγμή που ο Πίρσμαν πάτησε περιοχή από τα αριστερά και έκανε το γύρισμα προς τον Περέα, ωστόσο αυτός δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα, για να στρωθεί στον Μορέιρα αλλά να νικηθεί από τον Επασί που απομάκρυνε σε κόρνερ με σπουδαία επέμβαση στην αριστερή του γωνία.

Σημειώνεται πως στην εξέλιξη της φάσης, το κόρνερ το εκτέλεσε ο Σάλιακας και ο Κάργας έπιασε αφύλακτος την κεφαλιά στην περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.