ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος 1-1: Έφυγαν με τον βαθμό οι Περιστεριώτες, παρέμειναν ουραγοί οι Ηπειρώτες

Δεν είχε νικητή το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ατρόμητο, το οποίο έληξε 1-1. Οι Περιστεριώτες έφυγαν με τον βαθμό και τους Ηπειρώτες να μένουν ουραγοί.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Ατρόμητος ήρθαν ισόπαλοι 1-1 για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League. Ο Ριένστρα άνοιξε το σκορ στο 37', με τον Αντζιέλσκι να ισοφαρίζει το 58'.

Στην βαθμολοηία, ο ΠΑΣ Γιάννινα παρέμεινε στην τελευταία θέση με 18 πόντους, με τον Ατρόμητο να βρίσκεται στην 8η θέση με 28 πόντους.

Το ματς

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος και απειλούσε συχνά την εστία του Ατρομήτου. Ωστόσο, χρειάστηκε ένα κλέψιμο και αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων για να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Στο 37ο λεπτό, οι Περιστεριώτες έχασαν την μπάλα από τον Κόντε, ο οποίος πήρε μέτρα, μοίρασε στον Ριένστρα στα αριστερά της περιοχής και εκείνος σούταρε για το 1-0.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 58ο λεπτό του παιχνιδιού. Οι Περιστεριώτες έφυγαν στην αντεπίθεση, με τον Τζοβάρα με το κεφάλι να τροφοδοτεί τον Αντζιέλσκι, ο οποίος έτρεξε, πέρασε τον τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 74ο λεπτό. Ο Κιβρακίδης είδε απευθείας κόκκινη για το μαρκάρισμα από πίσω στον Ντεμίρ. Οι Ηπειρώτες πίεσαν, με τον Ροσάλες μάλιστα στο 77' να αστοχεί από κοντά και με εξουδετερωμένο τον κίπερ, ενώ έχασε κι άλλες ευκαιρίες. Ωστόσο το 1-1 δεν άλλαξε έως το φινάλε.

• ΠΑΣ: Σούλης, Μπακαδήμας, Καραχάλιος, Παντελάκης, Κιάκος, Ριένστρα, Τζίνο, Τούτου, Ροσέρο, Σόρια, Κόντε
  • ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσιντώτας, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Έρλινγκμαρκ, Αθανασίου, Κούντε, Γκονθάλεθ, Κουέν, Ντιρκς, Αντζιέλσκι, Καμαρά