ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Παρί - Ίντερ 1-2: Φιλική νίκη των νερατζούρι με ανατροπή

Inter Milan's Sebastiano Esposito reacts after scoring a point against PSG during the second half of a friendly soccer match in Tokyo, Tuesday, Aug. 1, 2023. (AP Photo/Hiro Komae) AP

Η Ίντερ επικράτησε 2-1 της Παρί Σεν Ζερμέν σε φιλική αναμέτρηση με τους νερατζούρι να πετυχαίνουν δύο γκολ σε τρία λεπτά.

Η πρώτη αναμέτρηση του Σκρίνιαρ απέναντι στην παλιά του ομάδα δεν πήγε όπως θα ήθελε. Η Ίντερ επικράτησε 2-1 της Παρί σε φιλικό αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες, αλλά τα γκολ ήρθαν στο δεύτερο. Ο Βίτορ Φερέιρα άνοιξε το σκορ στο 63' για τους Παριζιάνους, αλλά οι Ιταλοί έκαναν την ανατροπή μέσα σε ένα τρίλεπτο. Στο 81' ο Εσπόζιτο και στο 83' ο Σένσι σκόραραν και έδωσαν τη νίκη στην Ίντερ.

Παρί: Ντοναρούμα, Χακίμι, Μαρκίνιος, Σκρίνιαρ, Ερναντές, Ουγκάρτε, Έμερι, Πένια, Φερέιρα, Ασένσιο, Σολέρ

Ίντερ: Στάνκοβιτς, Ντάμφρις, Νταρμιάν, Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Ντιμάρκο, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μχιταριάν, Τουράμ, Μαρτίνες