SUPER LEAGUE 2

ΠΑΟΚ Β - Τρίκαλα 3-0: Τρίποντο και άλμα δύο θέσεων για τον Δικέφαλο

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ Β' πανηγυρίζουν το γκολ με τα Τρίκαλα | 17 Μαρτίου 2022
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ Β' πανηγυρίζουν το γκολ με τα Τρίκαλα | 17 Μαρτίου 2022 IN TIME SPORTS

Ο ΠΑΟΚ Β' δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στα Τρίκαλα σε εξ αναβολής ματς της 15ης αγωνιστικής, επικράτησε 3-0 και βρίσκεται πλέον στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Με δύο γκολ στο πρώτο μέρος και ένα στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε των Τρικάλων με 3-0 σε εξ αναβολής παιχνίδι για τη 15η αγωνιστική και πλέον βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Ο δικέφαλος άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζίμα στο 32' με τον Πανίδη να διαμορφώνει το 2-0 στο 45' με σουτ. Το τελικό 3-0 έγραψε ο Γκορντεζιάνι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων επίσης με σουτ.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Τάχατος (63′ Καλουτσικίδης), Σαλαμούρας (46′ Χατζηστραβός), Μελετίδης (46′ Ουεντραόγκο), Τσοπούρογλου, Γρόσδης, Τζίμας (76′ Σπυρίδης), Πανίδης (69′ Γκορντεζιάνι).

Τρίκαλα (Καλογιάννης): Περλιέσι, Σανδραβέλης, Νιάρος (65′ Μυλόπουλος), Ριζογιάννης, Ντιαλόσι, Γκοβίνας (65′ Ζησόπουλος), Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης, Χειριτράντας (65′ Φουτσίνι).