SUPER LEAGUE 2

ΠΑΟΚ Β' - Μακεδονικός 3-3: Ο Δικέφαλος πήρε τον βαθμό στο 90+3' σε χορταστικό παιχνίδι

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ Β' πανηγυρίζουν το γκολ κόντρα στον Μακεδονικό
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ Β' πανηγυρίζουν το γκολ κόντρα στον Μακεδονικό EUROKINISSI

Ο ΠΑΟΚ Β' αναδείχθηκε ισόπαλος 3-3 με τον Μακεδονικό στη Πολίχνη (την έδρα του Μακεδονικού) σε ένα παιχνίδι που είχε φάσεις, γκολ, αλλά και φωνές για τη διαιτησία. Δύο γκολ πέτυχε ο Ζήσης Χατζηστραβός για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, το δεύτερο στο 90+3'.

Ένα χορταστικό παιχνίδι έγινε στην Πολίχνη ανάμεσα στον ΠΑΟΚ Β' και τον Μακεδονικό με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3 για τη 15η αγωνιστική του Α' ομίλου της Super League 2 (και τελευταία της αγωνιστικής).

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία προηγήθηκε στο έκτο λεπτό με την κεφαλιά του Δαρέλα, με τους ανθρώπους του Μακεδονικού να διαμαρτύρονται για οφσάιντ. Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσουκάνη στο 36ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι ο ΠΑΟΚ Β' μπήκε δυνατά και έκανε το 2-1 με τον Ζήση Χατζηστραβό με ωραίο ευθύβολο σουτ. Ο Γκέντσογλου έφερε το ματς στα ίσια στο 65ο λεπτό με ωραία κεφαλιά, ενώ τέσσερα λεπτά νωρίτερα ο Λισγάρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπαλωμένου.

Ο Μακεδονικός έφερε τούμπα το ματς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσουκάνη στο 81ο λεπτό, μια φάση για την οποία οι άνθρωποι και οι παίκτες του Δικεφάλου διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή.

Ωστόσο ο Ζήσης Χατζηστραβός με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 90+3' έκανε το 3-3 και έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ Β' είναι μόνος στη δεύτερη θέση με 26 βαθμούς, ενώ ο Μακεδονικός ανέβηκε στους 17.

ΠΑΟΚ Β': Μπαλωμένος, Σελιμάι (46′ Τσοπούρογλου), Τασιούρας, Γιαξής, Κώττας, Ουεντραόγκο, Νινούα (63′ Μορικέλι), Δαρέλας, Μπράντονιτς, Πανίδης (71′ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι (46′ Χατζηστραβός).

Μακεδονικός: Γουναρίδης, Σαραγιώτης, Σιμόνι (71′ Μιλισάβλιεβιτς), Σιατραβάνης (86′ Χασάνογλου), Μπρατσιάνι, Ζαφειράκης, Κραγιόπουλος (59′ Λεωνιδόπουλος), Τσουκάνης (86′ Γαρύφαλλος), Λισγάρας, Γκέντσογλου (71′ Ουνγιαλίδης), Παναγιωτούδης.