SUPER LEAGUE 2

ΠΑΟΚ Β' - Απόλλων Πόντου 4-0: Άνετη πρεμιέρα με τεσσάρα για την δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου

Ο ΠΑΟΚ Β' ξεκίνησε δυναμικά τις υποχρεώσεις του στον Α' όμιλο της Super League 2, με τον Δικέφαλο να επικρατεί 4-0 του Απόλλωνα Πόντου.

Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική του Α' ομίλου της Super League 2, ο ΠΑΟΚ Β' υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Πόντου. Η δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου είχε εύκολο έργο και πήρε τη νίκη με 4-0.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με σουτ του Τσοπούρογλου, έπειτα από ασίστ του Δαρέλα. Στο 27' ο ΠΑΟΚ Β' διπλασίασε τα τέρματά του με την κεφαλιά του Παναγιώτου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τασιούρα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι, με πλασέ του Γκορντεζιάνι στο 43ο λεπτό. Στο 62' ο Δαρέλας κέρδισε πέναλτι, ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση για το 4-0 του ΠΑΟΚ Β'.

Μέχρι και το φινάλε της αναμέτρησης το σκορ δεν άλλαξε, με την δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου να ξεκινάει δυναμικά τις υποχρεώσεις της.

• ΠΑΟΚ Β': Μοναστηρλής, Τασιούρας, Κιτσάκης (75' Σελιμάι), Παναγιώτου (80' Παντεκίδης), Γιαξής, Νινούα (65' Κωττάς), Γρόσδης, Δαρέλας (75' Ρουμνιάτσεβ), Τσοπούρολγου, Πανίδης (65' Σμυρλής), Γκορντεζιάνι.
  • Απόλλων Πόντου: Κίναλης, Καλογέρης, Ντιαλόσι, Κάρδαρης, Αμαραντίδης, Λαμπίρης, Μουμίν (74' Ρουγκάλας), Αλμπάνης, Ίννος, Ραφαέλ, Ντε Τομάς.