ΕΛΛΑΔΑ

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-2: Το ντέρμπι κορυφής στη Football League Γυναικών βάφτηκε ασπρόμαυρο

Η ομάδα γυναικών του ΠΑΟΚ πήρε το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, επικρατώντας 3-2 και εδραιώθηκε για τα καλά στην κορυφή της Football League γυναικών.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε το απόλυτο στη Football League γυναικών, καθώς επικράτησε εντός έδρας 3-2 του δεύτερου Παναθηναϊκού και αυξάνοντας έτσι τη διαφορά τους στους οκτώ βαθμούς.

Οι πράσινες είναι εκείνες που προηγήθηκαν με τη την Ντομόντ στο 16ο λεπτό μετά από λάθος της τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος ισοφάρισε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Μίτκου στο 38' που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η ανατροπή έγινε στο 49' με τη Χέλβαλ για να ισοφαρίσει και πάλι η Ντόμοντ στο 56'. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε η Παπαδοπούλου στο 80'.