Γρανάδα - ΠΑΟΚ: Το πέναλτι που ζήτησε ο Σβαμπ στο 90+1'
![Ο Σβαμπ διαμαρτύρεται για πέναλτι στο παιχνίδι με την Γρανάδα για το Europa League](https://www.sport24.gr/img/4774/9034516/804000/we480/480/swab.jpg)
Στο 90+1' του αγώνα με τη Γρανάδα, ο Στέφαν Σβαμπ ζήτησε πέναλτι για ανατροπή μέσα στην ισπανική περιοχή.
Ο ΠΑΟΚ έφυγε από την έδρα της Γρανάδα με τον βαθμό της ισοπαλίας, κάνοντας έτσι σεφτέ στη φάση των ομίλων του Europa League. Ο Δικέφαλος πίεσε στα τελευταία λεπτά για το γκολ που θα του έδινε το τρίποντο, ενώ στο 91ο λεπτό ο Στέφαν Σβαμπ ζήτησε πέναλτι από τον διαιτητή για ανατροπή μέσα στην ισπανική περιοχή.
Δείτε τη φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκε έντονα ο μέσος του ΠΑΟΚ (θυμίζουμε ότι στο Europa League δεν υπάρχει VAR):