ΠΑΟΚ - Άρης: Πέναλτι του Σάσα στον Κρμέντσικ και 1-0 απ' τον Σβαμπ

Ο Σάσα πάτησε τον Κρμέντσικ και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι στο ΠΑΟΚ - Άρης
Ο Σάσα πάτησε τον Κρμέντσικ και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι στο ΠΑΟΚ - Άρης GLOMEX PRINTSCREEN

Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στην αναμέτρηση κόντρα στον Άρη έπειτα από εύστοχη εκτέλεση του Σβαμπ από την άσπρη βούλα στο 69'. Πέναλτι του Σάσα στον Κρμέντσικ καταλόγισε ο διαιτητής με τη βοήθεια του VAR.

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-0 κόντρα στον Άρη στο 68ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Κρμέντσικ μέσα στην περιοχή βρήκε μπάλα, την έφερε μπροστά του, με τον Σάσα να τον πατάει εν συνεχεία. Ο διαιτητής πήγε είδε τη φάση στο VAR και καταλόγισε το πέναλτι.

Ο Σβαμπ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, νίκησε τον Κουέστα και άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ με τη μπάλα να καταλήγει στη δεξιά γωνία του γκολκίπερ του Άρη στο 69ο λεπτό.

Photo credits: Glomex printscreen