ΑΕΚ

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Ο Φράνσον πήρε τα πρώτα του λεπτά συμμετοχής με την κιτρινόμαυρη φανέλα

Ο Αλεξάντερ Φράνσον με τη φανέλα της ΑΕΚ σε ματς πρωταθλήματος κόντρα στον ΠΑΟΚ | 1 Μαΐου 2022 INTIME

Ο Αλεξάντερ Φράνσον πήρε τα πρώτα του λεπτά συμμετοχής με τη φανέλα της ΑΕΚ αρκετούς μήνες μετά από την απόκτησή του με την Ένωση, με τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο να τον βάζει ως αλλαγή στο 86o λεπτό κόντρα στον ΠΑΟΚ αντί του Μάνταλου.

Στις 2 Φεβρουαρίου η ΑΕΚ προχώρησε στην απόκτηση του Αλεξάντερ Φράνσον θέλοντας να βάλει στη μηχανή της έναν παίκτη που θα ενίσχυε τη μεσαία γραμμή, όμως το εντυπωσιακό είναι πως όλο αυτό το διάστημα ο Σουηδός μέσος δεν πήρε μέρος σε κάποιο ματς της Ένωσης, αφού ούτε ο Αργύρης Γιαννίκης ούτε ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος του έδωσαν λεπτά συμμετοχής.

Τελικα, το ντεμπούτο του με τα κιτρινόμαυρα ήρθε έστω και καθυστερημένα, με τον Σκανδιναβό να αγωνίζεται για λίγα λεπτά στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των playoffs της Super League Interwetten.

Συγκεκριμένα, πέρασε στη θέση του Πέτρου Μάνταλου στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, με το σκορ στο 1-1, αποτέλεσμα που έμεινε στα τελευταία λεπτά και σφράγισε τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.