ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Πανσερραϊκός - ΑΕΚ: Ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι, σκόραρε ξανά ο Μάνταλος για το προβάδισμα της Ένωσης

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα ξανά με τον Μάνταλο επί του Πανσερραϊκού | 25 Ιανουαρίου 2023 EUROKINISSI

Δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά σημειώθηκαν στις Σέρρες με τον Πανσερραϊκό να ισοφαρίζει στο 49' και την ΑΕΚ να παίρνει ξανά προβάδισμα στο 51' με κεφαλιά του Μάνταλου.

Μέσα σε διάστημα δύο λεπτών σημειώθηκαν δύο τέρματα στις Σέρρες με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να κάνουν το 1-1 στο 49' και την ΑΕΚ να σκοράρει ξανά με τον Μάνταλο στο 51'.

Αρχικά ο Πανσερραϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει την ΑΕΚ μετά από μια ωραία προσπάθεια και πλασέ από κοντά του Κατσαντώνη που έκανε το 1-1 στο 49'.

Δύο λεπτά μετά το 1-1 των γηπεδούχων όμως η ΑΕΚ πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ με τον Μάνταλο να σκοράρει με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής.