ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

Πανιώνιος-Ηλυσιακός 1-1

Σιμωσης

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη, ο Πανιώνιος αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Ηλυσιακό (1-1)

Στο τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League ο Πανιώνιος υποδέχθηκε στο γήπεδο της "Νέας Σμύρνης" τον Ηλυσιακό μη μπορώντας για ακόμα μία φορά να πάρει την νίκη.
Ο Εμίλιο Φερέρα είχε να αντιμετωπίσει τις απουσίες βασικών παικτών όπως του Ρεκόμπα, του Εστογιανόφ του Μπάλαμπαν αλλά και του Σμόγε. Μάλιστα δεν αγωνίστηκαν ούτε οι Σίτο Ριέρα και Κουμορτζί.

Οι "κυανέρυθροι" προηγήθηκαν δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου χάρις στο τέρμα του Σίμωση, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο τελικό 1-1 με τον Βούλιτς.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπέλιτς, Λάτκα, Όμο, Καστελιόνε, Σίμωσης (62’ Σκούφαλης), Κούκετς, Λουκίνας, Γουνδουλάκης (62’ Κούρντι), Αναστασόπουλος, Κοντοές, Τζαβέλας

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Ταμπάσης, Μαντζουράνης, Τσιρογιάννης, Ουμούρι, Παλάσκας, Φρίμποργκ, Δήμου, Τσαμπούρης, Τρέχο, Βούλιτς, Πουλάκος.

Στην επανάληψη πέρασαν αλλαγή οι Μανωλόπουλος, Ρεντ, Αυλωνίτης, Μανιάτης (74’ Νάστος), Σκάρος, Σάμιος, Παυλίδης, Τεγούσης, Μπερνιδάκης, Βελέτης.