Παναθηναϊκός - Βόλος: Ο Καρλίτος κέρδισε πέναλτι, ο Βιτάλ το εκτέλεσε για το 4-0 έπειτα από διαφωνία με τον Ισπανό και τον Χατζηγιοβάνη

Ο Ματέους Βιτάλ του Παναθηναϊκού εκτελεί πέναλτι απέναντι στον Βόλο για τη Super League Interwetten 2021-2022 στο "Απόστολος Νικολαΐδης" | Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021 INTIME

Ο Παναθηναϊκός έφτασε στο 4-0 επί του Βόλου με πέναλτι του Ματέους Βιτάλ, το οποίο εκτέλεσε έπειτα από διαφωνία με τους Καρλίτος και Τάσο Χατζηγιοβάνη.

Ο Παναθηναϊκός έφτασε σε ένα εντυπωσιακό 4-0 επί του Βόλου στο 1ο ημίχρονο της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Super League Interwetten χάρη σε ένα πέναλτι.

Οι "πράσινοι" βγήκαν στην αντεπίθεση στο τέλος του ημιχρόνου, με τον Καρλίτο να υποδέχεται μια βαθιά μπαλιά και να εφορμά στην αντίπαλη περιοχή. Ο Φράνκο Φεράρι τον ανέτρεψε μπροστά στα μάτια του διαιτητή Αριστομένη Κουτσιαύτη, ο οποίος καταλόγισε πέναλτι, με το οποίο συμφώνησε και ο VAR.

Κάπου εκεί άρχισε μία συζήτηση μεταξύ του Ισπανού επιθετικού, του Τάσου Χατζηγιοβάνη και του Ματέους Βιτάλ για το ποιος θα εκτελέσει το πέναλτι. Εν τέλει, ο Βραζιλιάνος πήρε και έστησε την μπάλα (ίσως επειδή οι συμπαίκτες του ήδη είχαν σκοράρει στο παιχνίδι), σουτάροντας στην αριστερή γωνία του Μπόρις Κλέιμαν, που έπεσε σωστά, αλλά δεν έφτασε την μπάλα.