Παναθηναϊκός - Βόλος: Ο Καρλίτος το 1-0, ένα λεπτό μετά το χαμένο του πέναλτι

Ο Καρλίτος πανηγυρίζει μετά το γκολ που πέτυχε στην εντός έδρας αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με το Βόλο για την 6η αγωνιστική της Super League Interwetten
Ο Καρλίτος στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με το Βόλο για την 6η αγωνιστική της Super League Interwetten EUROKINISSI

Ο Καρλίτος άνοιξε το σκορ (1-0) για τον Παναθηναϊκό στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με το Βόλο, ένα λεπτό μετά το πέναλτι που εκτέλεσε και απέκρουσε ο Σάκης Γκαραβέλης. (VIDEOS)

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με το Βόλο στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Ο Μαουρίσιο έκανε τη σέντρα προς το κεφάλι του Ισπανού, ο οποίος στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο 30χρονος Ισπανός εξιλεώθηκε για την ευκαιρία που έχασε ένα λεπτό νωρίτερα. Στο 55ο λεπτό είδε τον Σάκη Γκαραβέλη να αποκρούει το πέναλτι - χέρι του Σαλβαδόρ Σάντσες σε σουτ του συμπατριώτη και συνεπώνυμού του Φακούντο - που εκτέλεσε.