ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός: Πρόστιμο 20.000 ευρώ στον Κουρμπέλη για αντιεπαγγελματική συμπεριφορά

Ο Δημήτρης Κουρμπέλης
Ο Δημήτρης Κουρμπέλης INTIME

Ο Δημήτρης Κουρμπέλης αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε επτά λεπτά στην αναμέτρηση κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και ο Παναθηναϊκός τον τιμώρησε με πρόστιμο 20.000 ευρώ για αντιεπαγγελματική συμπεριφορά.

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 1-0 από τον Αστέρα στην Τρίπολη για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Ο αρχηγός των πρασίνων αποβλήθηκε στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης βλέποντας δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα επτά λεπτών.

Η πράσινη ΠΑΕ αποφάσισε να τιμωρήσει τον Κουρμπέλη με πρόστιμο 20.000 ευρώ για αντιεπαγγελματική συμπεριφορά. Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνει κάτι τέτοιο ο Παναθηναϊκός, καθώς το ίδιο είχε συμβεί με τον Σένκεφελντ μετά το ματς με τον ΠΑΟΚ.

Ο Δημήτρης Κουρμπέλης βγήκε μπροστά μετά την ήττα του Παναθηναϊκού στην Τρίπολη και ανέλαβε την ευθύνη για το τελικό αποτέλεσμα: "Εγώ δεν μπορώ να μιλήσω ποδοσφαιρικά και να πάρω θέση για τον αγώνα. Άφησα την ομάδα μου με δέκα παίκτες και την πλήγωσα. Δέχομαι την όποια κριτική και τα πάντα για την αποψινή ήττα".