ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Το εύστοχο πέναλτι του Ολιβέιρα και το calma-calma στον πανηγυρισμό του

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Τσέριν μέσα στη μεγάλη περιοχή του Παναθηναϊκού και ο Ολιβέιρα ανέλαβε την εκτέλεση, για να γράψει το 1-1 από την βούλα και να κάνει νόημα για ψυχραιμία σε άπαντες μέσω του πανηγυρισμού του.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 19' του αγώνα με τον ΠΑΟΚ με τον Τσέριν όμως ο ίδιος παίκτης που τον έβαλε μπροστά στο σκορ έμελε να είναι εκείνος που άθελά του έβαλε το χεράκι του για την ισοφάριση.

Αυτό έγινε κυριολεκτικά, με τη μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Σλοβένου μέσου μετά από κεφαλιά του Σβαμπ και τον Νέλσον Ολιβέιρα να αναλαμβάνει την εκτέλεση, γράφοντας το 1-1 υπέρ του Δικεφάλου στο 78ο λεπτό.

Μάλιστα, ο Πορτογάλος επιθετικός πανηγύρισε με εντυπωσιακό τρόπο την επίτευξη του τέρματός του αφού με τα χέρια του συνέστησε ψυχραιμία, από τη στγμή που απέμεναν πάνω από 15 λεπτά για το φινάλε της αναμέτρησης.

TAGS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΑΟΚ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΛΛΑΔΑ