Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Το 2-0 απ' τον Βιγιαφάνιες στο 79', ο Αϊτόρ έκανε το 3-0 στο 85'

Ο Βιγιαφάνιες σουτάρει για το 2-0 του Παναθηναϊκού κόντρα στον ΠΑΟΚ
Ο Βιγιαφάνιες σουτάρει για το 2-0 του Παναθηναϊκού κόντρα στον ΠΑΟΚ GLOMEX PRINTSCREEN

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά κόντρα στον ΠΑΟΚ με τον Λούκας Βιγιαφάνιες να γράφει το 2-0 στο 79ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ και τον Αϊτόρ να κάνει το 3-0 στο 85'.

O Παναθηναϊκός πέτυχε το δεύτερο τέρμα του κόντρα στον ΠΑΟΚ στο 79ο λεπτό. Ο Λούκας Βιγιαφάνιες εκτέλεσε έξυπνα το φάουλ έξω από την περιοχή με το δεξί και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Πασχαλάκη που έκανε κίνηση στην αντίθετη πλευρά γράφοντας το 2-0.

Λίγα λεπτά αργότερα, συγκεκριμένα στο 85ο λεπτό, η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι πέτυχε το 3-0. Ο Παναθηναϊκός έφυγε στην αντεπίθεση από τα δεξιά με τον Μολό να τροφοδοτεί τον Αϊτόρ. Ο Ισπανός πάτησε στην περιοχή, έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Photo credits: Eurokinissi