ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Πάλι γκολ ο Γιακουμάκης, έφτασε τα 21 στην Ολλανδία

YOUTUBE

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε ξανά για τη Φένλο, αλλά η ομάδα του δεν απέφυγε την ήττα στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Φορτούνα Σιτάρντ (3-2).

Ένας Γιακουμάκης δεν φέρνει πάντα την... άνοιξη για τη Φένλο. Το βράδυ του Σαββάτου (30/1) ο Κρητικός στράικερ έβαλε πάλι γκολ, έφτασε τα 21 στο πρωτάθλημα, αλλά η ομάδα του γνώρισε την εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Φορτούνα Σιτάρντ.

Ο 26χρονος επιθετικός μείωσε σε 2-1 στο 63' και παρότι αναπτέρωσε τις ελπίδες για θετικό αποτέλεσμα, στο 90' οι γηπεδούχοι "καθάρισαν" με το τέρμα του Ριένστρα. Το μόνο που κατάφερε η Φένλο ήταν να μειώσει εκ νέου σε 3-2, στο 90'+2', με τον Χούντε.

Ο Χρήστος Δώνης χρησιμοποιήθηκε για 61 λεπτά, αφού σε εκείνο το λεπτό έγινε αλλαγή. Η Φένλο βρίσκεται στη 14η θέση με 6 νίκες, 4 ισοπαλίες και 10 ήττες.

Ο Γιακουμάκης έχει παίξει φέτος σε 22 παιχνίδια και έχει βάλει 24 γκολ. Στην Eredivisie έχει βάλει τα 21 γκολ σε 20 συμμετοχές.