ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Ουτρέχτη - Γκόου Αχέντ Ιγκλς 1-2: Το 13ο γκολ του Δουβίκα ήταν γρουσούζικο

TWITTER

Ο Τάσος Δουβίκας σκόραρε ξανά για την Ουτρέχτη, όμως το 13ο τέρμα του ανετράπη και η Γκόου Αχέντ Ιγκλς έφυγε με εκτός έδρας νίκη.

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς πέρασε νικηφόρα με 2-1 από την Ουτρέχτη, παρά τις προσπάθειες του Τάσου Δουβίκα που σημείωσε ακόμα ένα γκολ, το 13ο φετινό, στην Eredivisie, έπειτα από 25 αγωνιστικές.

Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε στο 41ο λεπτό και έγινε ο πρώτος παίκτης της Ουτρέχτης που φτάνει σε αυτό το επίπεδο τερμάτων σε μια σεζόν από τον Σεμπαστιάν Αλέ το 2016-2017. Το 1ο μέρος όμως ολοκληρώθηκε ισόπαλο, αφού ο Βασίλης Μπάρκας δεν κατάφερε να εξουδετερώσει την προσπάθεια του Όλιβερ Έντβαρντσεν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η μεγαλύτερη ζημιά έγινε στις καθυστερήσεις του 2ου μέρους, όταν ο Βίλουμ Βίλουμσον βρήκε κι αυτός δίχτυα κι ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους που παρατάχθηκαν με τον Αβέντις Αβεντισιάν εκτός αποστολής.