LIGUE 1

Οσέρ - Λιόν 2-1: Η κατρακύλα της ομάδας του Μπλαν συνεχίζεται

Lyon's Rayan Cherki, center, challenges for the ball with Monaco' players during the French League One soccer match between Lyon and Monaco at the Groupama stadium in Lyon, France, Saturday, Oct. 16, 2021. (AP Photo/Laurent Cipriani) © 2023 LAURENT CIPRIANI/ASSOCIATED PRESS

Η Οσέρ με ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά νίκησε τη Λιόν 2-1 με την ομάδα του Μπλαν να γνωρίζει άλλη μια εκτός έδρας γκέλα στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η Οσέρ με ανατροπή νίκησε τη Λιόν 2-1 με την ομάδα του Μπλαν να γνωρίζει άλλη μια εκτός έδρας γκέλα στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Ligue 1. Οι γηπεδούχοι πήραν έτσι μια σημαντική νίκη στη μάχη που δίνουν για παραμονή στην κατηγορία.

Η Λιόν πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 36' με τέρμα του Τεμπελέ μετά από πάσα του Τολισό και έδειχνε πως θα μπορούσε να φτάσει στη νίκη και τους τρεις βαθμούς παρά τις απουσίες που είχε.

Στο 51' ήρθε η ισοφάριση για λογαριασμό της Οσέρ με τον Πέριν να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή καθώς στο 54' ο Ζουμπάλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.