ΤΣΕΛΣΙ

Όλα τα τελευταία νέα, το ρεπορτάζ και οι ειδήσεις για την ομάδα της Τσέλσι στο ποδόσφαιρο

Κυριακή 18 Αυγ. 2019

ΤΣΕΛΣΙ - ΛΕΣΤΕΡ 1-1

Τσέλσι - Λέστερ 1-1: Διπρόσωποι οι Λονδρέζοι, παραμένουν χωρίς νίκη στην Premier League

Η Τσέλσι εμφανίστηκε διπρόσωπη στην αναμέτρηση με τη Λέστερ, με συνέπεια να αναδειχθεί ισόπαλη 1-1 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Premier League. Προβλήματα στην άμυνα για τους Λονδρέζους. (VIDEOS)

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ 20ΧΡΟΝΟΥ ΜΕΣΟΥ

Τσέλσι - Λέστερ: Το φοβερό πρέσινγκ του Μάουντ και το 1-0

Η Τσέλσι έκανε το 1-0 απέναντι στη Λέστερ με γκολ που ξεκίνησε από το φοβερό πρέσινγκ του Μέισον Μάουντ και το εύστοχο πλασέ του 20χρονου Άγγλου χαφ. Δείτε πώς σκόραραν στο 7' οι "μπλε". (VIDEO)

ΕΒΑΛΕ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑ

Αποσύρθηκε από τη δράση ο 38χρονος Άσλεϊ Κόουλ

Ο Άσλεϊ Κόουλ σε ηλικία 38 ετών ανακοίνωσε την αποχώρησή του από τη δράση. Ο Άγγλος αριστερός μπακ, με τις 107 συμμετοχές στην εθνική του ομάδα, ολοκλήρωσε την καριέρα του στη Ντέρμπι Κάουντι.

Παρασκευή 16 Αυγ. 2019

ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟΥ ΑΜΠΡΑΧΑΜ Ο ΛΑΜΠΑΡΝΤ

Τσέλσι: Δήλωση αγάπης του Λάμπαρντ για τον Άμπραχαμ

Ο Φρανκ Λάμπαρντ δήλωσε αηδιασμένος από τη ρατσιστική επίθεση στον Τάμι Άμπραχαμ μετά το χαμένο του πέναλτι στον τελικό του Ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ και ύψωσε ασπίδα προστασίας για τον επιθετικό της Τσέλσι.

Πέμπτη 15 Αυγ. 2019

ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΤΗΣ UEFA

Η αστεία δικαιολογία της UEFA που "έδωσε" το Super Cup στη Λίβερπουλ

Η UEFA πήρε θέση για το γεγονός πως το πέναλτι του Τάμι Άμπραχαμ που απέκρουσε ο Αντριάν στο Super Cup Λίβερπουλ - Τσέλσι έπρεπε να επαναληφθεί, αλλά η αιτιολόγηση είναι το λιγότερο αστεία. (VIDEO)

H ANAKOINΩΣΗ ΤΗΣ UEFA

Οι τρεις φιναλίστ για το βραβείο του παίκτη της σεζόν στην UEFA

Η UEFA ανακοίνωσε πως οι Κριστιάνο Ρονάλντο, Βίρτζιλ φαν Ντάικ και Λιονέλ Μέσι είναι οι τρεις φιναλίστ για το βραβείο του παίκτη της σεζόν 2018/19, το οποίο θα απονεμηθεί κατά τη διαρκείας της κλήρωσης για τους ομίλους του Champions League.

ΒΑΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ

Η ειρωνεία του Λίνεκερ για τον έλεγχο του VAR στην απόκρουση πέναλτι του Αντριάν

Ο Γκάρι Λίνεκερ, με το γνωστό του στυλ και χιούμορ, ειρωνεύτηκε τους ανθρώπους που είχαν τον έλεγχο του VAR, διότι θα έπρεπε να δουν ότι ο Αντριάν δεν ακουμπούσε το ένα του πόδι πάνω στη γραμμή του τέρματος στο τελευταίο πέναλτι.

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ

Λίβερπουλ - Τσέλσι 2-2 (5-4 πεν): Τα highlights της ματσάρας

Απολαύστερ τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον τελικό του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ που βρήκε νικήτρια την Λίβερπουλ με 5-4 στα πέναλτι επί της Τσέλσι. (VIDEO)

TO ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΟΝΤΡΑΣΤ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΛΕ

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Το σπριντ του Κλοπ και η παρηγοριά στον Άμπραχαμ

Δείτε το κοντράστ κοντραστ συναισθημάτων μετά το τέλος της διαδικασίας των πέναλτι στον τελικό του ευρωπαϊκού σούπερ καπ ανάμεσα στην Λίβερπουλ και την Τσέλσι. (VIDEO)

ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΟΙ

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Η διαδικασία των πέναλτι σε video

Δείτε τη διαδικασία των πέναλτι του τελικού του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ με την Λίβερπουλ να επικρατεί με 5-4 της Τσέλσι έχοντας για ήρωα τον Αντριάν. (VIDEO)

ΞΑΝΑ ΤΡΟΠΑΙΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΙ ΡΕΝΤΣ

Στη Λίβερπουλ το ευρωπαϊκό Σούπερκαπ, 5-4 στα πέναλτι την Τσέλσι

Η Λίβερπουλ νίκησε 5-4 την Τσέλσι στα πέναλτι και κατέκτησε το ευρωπαϊκό Σούπερκαπ, τέταρτο της ιστορίας της. Ο Αντριάν απέκρουσε το πέναλτι του Έιμπραχαμ και χάρισε τον τίτλο στους ρεντς στον τελικό της Κωνσταντινούπολης.

ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΙΣΟΦΑΡΙΣΑΝ ΟΙ ΜΠΛΕ

Λίβερπουλ - Τσέλσι 2-2: Δύο γκολ σε επτά λεπτά στην παράταση

Στο 95' της παράτασης ο Μανέ έβαλε μπροστά στο σκορ την Λίβερπουλ, όμως ο Ζορζίνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 101' έκανε το 2-2 για την Τσέλσι. (VIDEOS)

Η ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΔΑΣ

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Ο τελικός της Φραπάρ

Δείτε φωτογραφίες και video από την παρουσία της Στεφανί Φραπάρ στον τελικό του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ ανάμεσα στην Λίβερπουλ και την Τσέλσι. (VIDEOS + PHOTOS)

Τετάρτη 14 Αυγ. 2019

ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΑ ΙΣΑ ΣΤΟ 48'

Λίβερπουλ - Τσέλσι 1-1: Ο Μανέ απάντησε για τους κόκκινους

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Λίβερπουλ κατάφερε να κάνει το 1-1 απέναντι στην Τσέλσι με τον Μανέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των μπλε στο 48'. (VIDEO)

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΚΑΦΑ ΤΩΝ ΜΠΛΕ

Τσέλσι: Έγραψαν λάθος το όνομα του Ζορζίνιο στη φανέλα

Ο Ζορζίνιο για μία ακόμα φορά ξεκίνησε βασικός για την Τσέλσι, όμως εκείνος που τυπώνει τα ονόματα των παικτών στις φανέλες έκανε ένα μικρό λάθος. (Photo)

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΛΛΟ ΦΟΡ

Λίβερπουλ - Τσέλσι 0-1: Ο Ζιρού άνοιξε το σκορ στον τελικό

Η Τσέλσι έφτασε στο γκολ απέναντι στην Λίβερπουλ στο 36ο λεπτό του Σούπερ Καπ με τον Ζιρού να τελειώνει υποδειγματικά την αντεπίθεση των μπλε. (VIDEO)

ΕΔΕΙΞΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΦΡΑΠΑΡ

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Το πέναλτι που ζήτησαν οι κόκκινοι

Ο Μανέ επιχείρησε "ψαλιδάκι", η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κρίστενσεν αλλά η Φραπάρ άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί! (VIDEO)

ΑΥΤΟΥΣ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΟΙ ΚΛΟΠ ΚΑΙ ΛΑΜΠΑΡΝΤ

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Οι ενδεκάδες του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ

Δείτε ποιους επέλεξαν στις αρχικές ενδεκάδες οι Γιούργκεν Κλοπ και Φρανκ Λάμπαρντ για το ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ στην Κωνσταντινούπολη.

Τρίτη 13 Αυγ. 2019

ΥΠΕΡΟΧΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΟ ΔΙΑΙΤΗΤΗ

Ο Τσακίρ αποθεώνει τη Φραπάρ που θα διευθύνει το Super Cup Ευρώπης

Ο Τούρκος Τζουνέιτ Τσακίρ, που θα είναι τέταρτος διαιτητής στο Super Cup Ευρώπης, μίλησε για την απόφαση της UEFA να επιλέξει τη Στεφανί Φραπάρ για ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι, αποθεώνοντας τη Γαλλίδα διαιτητή.

Δευτέρα 12 Αυγ. 2019

ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΤΣΕΛΣΙ ΣΤΟΝ "SPECIAL ONE"

Σκληρή κριτική του Μουρίνιο στον Λαμπάρντ

Ο Ζοζέ Μουρίνιο άσκησε κριτική στον Φρανκ Λάμπαρντ για την βαριά ήττα της Τσέλσι με 4-0 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και ο προπονητής των "μπλε" απάντησε.

Κυριακή 11 Αυγ. 2019

ΑΠΙΑΣΤΟΣ ΡΑΣΦΟΡΝΤ, ΑΠΡΟΣΠΕΛΑΣΤΟΣ ΜΑΓΚΟΥΑΪΡ

Γιουνάιτεντ - Τσέλσι 4-0: "Διαβολικό πάρτι" στο Ολντ Τράφορντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διέλυσε την Τσέλσι στο Όλντ Τράφορντ με 4-0 στην πρεμιέρα τους στην Premier League. Δύο δοκάρια για την ομάδα του Λάμπαρντ που προδόθηκε από την άμυνά της. Δύο γκολ ο Ράσφορντ, από ένα Μαρσιάλ, Τζέιμς.

"ΣΚΟΡΠΙΣΑΝ" ΤΟΥΣ ΛΟΝΔΡΕΖΟΥΣ ΣΤΟ "ΟΛΝΤ ΤΡΑΦΟΡΝΤ"

Γιουνάιτεντ - Τσέλσι: Τρία γκολ σε 16 λεπτά οι "κόκκινοι διάβολοι"

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σημείωσε τρία γκολ μέσα σε 16 λεπτά κόντρα στην Τσέλσι, με σκόρερ τους Μαρσιάλ, Ράσφορντ και Τζέιμς. Δείτε το καταιγιστικό διάστημα των "κόκκινων διαβόλων" από το 65' μέχρι το 81'.

ΑΤΥΧΟΙ ΟΙ "ΜΠΛΕ" ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ

Γιουνάιτεντ - Τσέλσι: Δεύτερο δοκάρι για τους Λονδρέζους με τον Έμερσον

Στο 40ό λεπτό, ο Έμερσον έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να χριστεί σκόρερ, αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Νταβίντ ντε Χέα, ύστερα από σουτ του Ιταλού μπακ. (VIDEO)

ΕΥΣΤΟΧΗΣΕ ΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ Ο ΑΓΓΛΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ

Γιουνάιτεντ - Τσέλσι: Το 1-0 των "Κόκκινων Διαβόλων" με τον Ράσφορντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ στη ντέρμπι με την Τσέλσι χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκους Ράσφορντ, ύστερα από ανατροπή του ίδιου από τον Κουρτ Ζουμά. (VIDEO)

TYXEΡΟΣ Ο ΝΤΑΒΙΝΤ ΝΤΕ ΧΕΑ

Γιουνάιτεντ - Τσέλσι: Το δοκάρι του Άμπραχαμ

Στο 4ο λεπτό του ντέρμπι μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Τσέλσι, ο Τάμι Άμπραχαμ είχε μία τεράστια ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η μπάλα τράνταξε το δεξί δοκάρι του Νταβίντ ντε Χέα. (VIDEO)

ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΤΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟ ΤΕΧΝΙΚΟ

Μουρίνιο: "Σίτι, Τότεναμ, Λίβερπουλ και η... 2η ομάδα της Σίτι για τον τίτλο"

O Ζοζέ Μουρίνιο έκανε ντεμπούτο ως σχολιαστής στο Sky Sports και όταν ερωτήθηκε για το ποιες ομάδες πιστεύει ότι θα παλέψουν για τον τίτλο, προσέφερε μία τρομερή ατάκα. (VIDEO)

Παρασκευή 09 Αυγ. 2019

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ COSMOTE TV

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Πού θα δείτε τη μάχη για το UEFA Super Cup

Στο COSMOTE SPORT 1HD θα μπορεί να παρακολουθήσει το φίλαθλο κοινό τη μάχη για το UEFA Super Cup ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Τσέλσι.

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ Ο ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ

Τσέλσι: Το "αντίο" του Νταβίντ Λουίζ στους "μπλε"

Ο Νταβίντ Λουίζ αποχαιρέτησε την Τσέλσι με ένα μακροσκελές μήνυμα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ενώ ανέβασε και ένα βίντεο με τις καλύτερες στιγμές του στους "μπλε".

ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ

Premier League: Οι ομάδες έδωσαν 1,4 δισεκατομμύρια για μεταγραφές

Η μεταγραφική περίοδος ολοκληρώθηκε στην Αγγλία με τις ομάδες να δαπανούν 1,4 δισεκατομμύρια για την ενίσχυσή τους. Οι αριθμοί πίσω από την καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο στην Premier League.