ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Σόφιας: Προβάδισμα οι Βούλγαροι με Αχμέντοφ, άμεση απάντηση με Χασάν για τους ερυθρόλευκους

Ο Αχμέντ Χασάν με τη φανέλα του Ολυμπιακού
Ο Αχμέντ Χασάν με τη φανέλα του Ολυμπιακού PHOTO CREDITS: EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε 1-1 στην αναμέτρηση με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας με γκολ του Χασάν στο 63ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Τσούμιτς. Προηγήθηκε το γκολ της ΤΣΣΚΑ Σόφιας με τον Αχμέντοφ στο 58'.

Ο Ολυμπιακός έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο σκορ στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας. Ο Τσούμιτς έβγαλε τη σέντρα απ' τα δεξιά, ο Χασάν με δύσκολο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

Νωρίτερα η ΤΣΣΚΑ Σόφιας άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Αχμέντοφ στο 58', έπειτα από σέντρα απ' τα αριστερά. Οι ερυθρόλευκοι σε αυτό το σημείο αγωνίζονταν με δέκα παίκτες, εξαιτίας του τραυματισμού του Τικίνιο.