ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - Νέφτσι: Ο Καμαρά έκανε το 1-0 με άπιαστο φαλτσαριστό σουτ

Ο Καμαρά πανηγυρίζει γκολ του με τη φανέλα του Ολυμπιακού κόντρα στην Νέφτσι | 21 Ιουλίου 2021 EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ απέναντι στην Νέφτσι στο 29ο λεπτό χάρη σε ένα υπέροχο γκολ του Μαντί Καμαρά, ο οποίος με ασύλληπτο φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον κίπερ των φιλοξενουμένων.

Ο Ολυμπιακός υποδέχτηκε την Μπακού στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League και το ευχάριστο για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς είναι πως αν και δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή της στο πρώτο ημίχρονο, είχε την ουσία.

Σε αυτό έβαλε το χέρι του ή για την ακρίβεια το πόδι του ο Μαντί Καμαρά, που έκανε το 1-0 για τους πρωταθλητές Ελλάδας στο 29', όταν είδε τον Βαλμπουενά να του στρώνει τη μπάλα και εκτέλεσε με άπιαστο φαλτσαριστό δεξί σουτ εκτός περιοχής τον αντίπαλο κίπερ στέλνοντάς την στην δεξιά γωνία.