EUROPA LEAGUE

Ολυμπιακός - Μπάτσκα Τόπολα: Ο Ελ Κααμπί έβαλε μπροστά στο σκορ τους ερυθρόλευκους

Ο Γιουσέφ Ελ Κααμπί σκοράρει με κεφαλιά για τον Ολυμπιακό απέναντι στην Μπάτσκα Τόπολα | 14 Δεκεμβρίου 2023 ΜΗΤΣΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ | INTIME SPORTS

Ο Ολυμπιακός μπήκε στη θέση του οδηγού στο ματς με την Μπάτσκα Τόπολα στο 21ο λεπτό, με τον Ροντινέι να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και τον Ελ Κααμπί να προλαβαίνει τον αντίπαλο κίπερ και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κοντινή κεφαλιά.

Ο Ολυμπιακός μπήκε αποφασισμένος στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" για να δώσει έναν τελικό απέναντι στην Μπάτσκα Τόπολα με στόχο την παρουσία του στα play offs για τους "16" του Conference League και στην πρώτη του καλή ευκαιρία στα αντίπαλα καρέ ευτύχησε να βρει δίχτυα.

Αυτό έγινε στο 21ο λεπτό, με τον Ροντινέι να κάνει το γέμισμα από τα δεξιά και τον Ελ Κααμπί να πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής των Σέρβων, για να προλάβει τον αντίπαλο κίπερ και να κάνει το 1-0 με κεφαλιά, φτάνοντας τα 3 γκολ στο φετινό Europa League σε έξι συνολικά συμμετοχές του.