CONFERENCE LEAGUE

Ολυμπιακός - Μακάμπι: Το δίδυμο Ζάχαβι - Μίλσον έκανε ξανά ζημιά στους Πειραιώτες για το 3-1 των Ισραηλινών

Ο Έραν Ζάχαβι πανηγυρίζει γκολ του με τη φανέλα της Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στον Ολυμπιακό EUROKINISSI SPORTS

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ εξέθεσε τα κενά της άμυνας του Ολυμπιακού και στη φάση του 30ου λεπτού, με τον Μίλσον να σερβίρει υποδειγματικά από τα αριστερά και τον Ζάχαβι να στέλνει τη μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία με κοντινό πλασέ.

Ο Ολυμπιακός μπόρεσε να αντιδράσει στα δύο γρήγορα γκολ της Μακάμπι Τελ Αβίβ στο πρώτο δεκάλεπτο, μειώνοντας σε 2-1 με τον Ελ Κααμπί στο 13ο λεπτό, όμως δεν είχε συνέχεια στην αντεπίθεσή του.

Τουναντίον, ήταν η ομάδα του Ρόμπι Κιν που ξαναπήρε τα ηνία του αγώνα και με τη συμπλήρωση του πρώτο ημιώρου βρήκε και τρίτο γκολ έχοντας ως πρωταγωνιστές τους δύο παίκτες που συνεργάστηκαν άψογα στη φάση του πρώτου γκολ.

Συγκεκριμένα, ο Μίλσον πάτησε στην περιοχή από τα αριστερά ξεπερνώντας τον Ροντινέι και μοίρασε στον Ζάχαβι, ο οποίος σκόραρε με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής σε σχεδόν ανυπεράπιστη εστία.