CONFERENCE LEAGUE

Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε: Ο Καχβετσί νίκησε με ψύχραιμο πλασέ τον Τζολάκη και μείωσε σε 3-2

PRINT SCREEN

Η Φενέρμπαχτσε ανέβηκε ψυχολογικά μετά από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάντιτς στο 68ο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα μείωσε σε 3-2 απέναντι στον Ολυμπιακό με το ψύχραιμο πλασέ του Καχβετσί από πλεονεκτική θέση.

Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός στην πρώτη αγωνιστική ώρα όπου προηγήθηκε μάλιστα με τρία γκολ διαφορά, όμως η Φενέρμπαχτσε είναι έμπειρη ομάδα και το έδειξε στη συνέχεια.

Στο 62ο λεπτό αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε σε χέρι του Ρέτσου και μείωσε σε 3-1 με εύστοχο πέναλτι του Τάντιτς ενώ με το μομέντουμ με το μέρος της, βρήκε και δεύτερο γκολ στο "Καραϊσκάκης" στο 74ο λεπτό.

Τότε που ο Καντιόγλου έκανε το γέμισμα από τα δεξιά της περιοχής, ο Σιμάνσκι έστρωσε στον Καχβετσί και ο τελευταίος από τα δεξιά έκανε με τη μία το πλασέ, για να νικήσει τον Τζολάκη και να κάνει το 3-2.