Ολυμπιακός - Απόλλων: Το 1-0 του Χασάν με την επιβεβαίωση και του VAR

Ο Χασάν πανηγυρίζει το γκολ στο Ολυμπιακός - Απόλλων για την 7η αγωνιστική της Super League
Ο Χασάν πανηγυρίζει το γκολ στο Ολυμπιακός - Απόλλων EUROKINISSI

Στο 65ο λεπτό, ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ απέναντι στον Απόλλωνα με κοντινό σουτ του Αχμέντ Χασάν, με τον Τάσο Παπαπέτρου να ελέγχει τη φάση και στο VAR για περίπτωση επιθετικού φάουλ του Αιγύπτιου στον Χρήστο Λισγάρα. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στον αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 7η αγωνιστική της Super League με τον Αχμέντ Χασάν στο 65ο λεπτό.

Ο Ματιέ Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γιαν Εμβιλά έκανε το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στον Βασίλη Βιτλή, με τον Αιγύπτιο επιθετικό να το εκμεταλλεύεται και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Μάλιστα, η φάση ελέγχθηκε και στο VAR από τον Τάσο Παπαπέτρου, για περίπτωση επιθετικού φάουλ του Χασάν στον Χρήστο Λισγάρα, αλλά μετά από εξέταση της φάσης, ο διαιτητής του συνδέσμου Αθήνας έδειξε σέντρα.