Ολυμπιακός - Απόλλων: Ο Μασούρας πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Αγκιμπού Καμαρά και έκανε το 1-0

Ο Γιώργος Μασούρας στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Απόλλωνα Σμύρνης
Ο Γιώργος Μασούρας στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Απόλλωνα Σμύρνης PHOTO CREDITS: PRINT SCREEN / GLOMEX

Ο Γιώργος Μασούρας φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα του Ολυμπιακού στη φετινή Super League Interwetten απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης και το γιόρτασε με γκολ, κάνοντας το 1-0 για τους πρωταθλητές Ελλάδας στο 8ο λεπτό.

Ο Γιώργος Μασούρας ξεπέρασε τον τραυματισμό του και βρήκε θέση στον Ολυμπιακό για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν στην Super League Interwetten και χρειάστηκε μόλις οκτώ λεπτά αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, στην αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής, για να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Σε εκείνο το λεπτό ο Αγκιμπού Καμαρά πάτησε στην αντίπαλη περιοχή από τα αριστερά και έκανε το πλασέ, ο Κότσαρης έδιωξε αρχικά, με τον Μασούρα να παίρνει ωστόσο το ριμπάουντ στα δεξιά και να γράφει το 1-0 για τους Πειραιώτες.