ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Ολλανδία: Διεκόπη το Φίτεσε - Σπάρτα μετά από αντικείμενο που χτύπησε τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων

PRINT SCREEN

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ ο αγώνας μεταξύ της Φίτεσε και της Σπάρτα Ρότερνταμ για την Eredivisie, καθώς στις καθυστερήσεις του αγώνα ένα αντικείμενο χτύπησε τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων ενώ λίγο αργότερα υπήρξε εσοδος οπαδός των γηπεδούχων.

Η αναμέτρηση της Φίτεσε με τη Σπάρτα Ρότερνταμ για το ολλανδικό πρωτάθλημα δεν έληξε ποτέ. Με το ματς στις καθυστερήσεις και τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 ο γκολκίπερ της Σπάρτα δέχτηκε ένα μπουκάλι στον ώμο με αποτέλεσμα να σωριαστεί στο έδαφος.

Δευτερόλεπτα αργότερα ένας οπαδός των γηπεδούχων εισέβαλε στο γήπεδο και πήγε μπροστά από τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και κάτι του είπε με τον Οκόγιε να του ζητάει να αποχωρήσει από το γήπεδο.

Οι παίκτες των δύο ομάδων μετά από εντολή του διαιτητή πήγαν στα αποδυτήρια και δεν βγήκαν ξανά. Τα αρμόδια όργανα θα λάβουν πλέον τις αποφάσεις για την τύχη της αναμέτρησης.