ΟΦΗ - ΠΑΣ: Το γκολ του Λουίζ Φελίπε στο 90+6' που ακυρώθηκε ως οφσάιντ

PRINT SCREEN

Ο ΟΦΗ είχε την ευκαιρία να αρπάξει το τρίποντο στο φινάλε του ματς κόντρα στον ΠΑΣ όταν ο Λουίζ Φελίπε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά από παρέμβαση του VAR.

Η αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ και του ΠΑΣ με την οποία άνοιξε το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League έληξε χωρίς νικητή, ωστόσο στο φινάλε έσπασαν καρδιές, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν δίχτυα αλλά να μη γεύονται τη χαρά του τριπόντου.

Αυτό έγινε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Λουίζ Φελίπε να εκτελεί μέσα από την περιοχή και να πανηγυρίζει μαζί με τους συμπαίκτες του το 1-0 (στο ντεμπούτο του στους Κρητικούς στη δεύτερη θητεία του στο σύλλογο) για να έρθει όμως το VAR και να του στερήσει τη χαρά, με το γκολ να μη μετράει από τη στιγμή που ήταν οφσάιντ.