SUPER LEAGUE 2

ΟΦ Ιεράπετρας - Ολυμπιακός Β' 2-0: Πέρασε το ερυθρόλευκο εμπόδιο και συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία

Οι παίκτες του ΟΦ Ιεράπετρας πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στην ΑΕΚ Β'
Οι παίκτες του ΟΦ Ιεράπετρας πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στην ΑΕΚ Β' EUROKINISSI SPORTS

Ο ΟΦ Ιεράπετρας συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία στη Super League 2, καθώς επικράτησε 2-0 του Ολυμπιακού Β' χάρη στα γκολ των Βουό (14') και Καζάου (58').

Ποδαρικό με το δεξί έκανε ο ΟΦ Ιεράπετρας στο πρώτο του παιχνίδι για το 2023. Η ομάδα του Διγκόζη υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό Β' για την 9η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα από το Λασίθι συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία, καθώς επικράτησε 2-0 των ερυθρόλευκων. Έτσι, έφτασε στους 18 πόντους και βρίσκεται στην τρίτη θέση. Την ίδια ώρα, ο Ολυμπιακός Β' έμεινε στους οκτώ πόντους.

Το σκορ για τον ΟΦ Ιεράπετρας άνοιξε ο Βουό με κεφαλιά στο 14ο λεπτό. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπλανκ Καζάου με σουτ στο 58ο λεπτό του αγώνα.

ΟΦ Ιεράπετρας: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ζήσης, Τσορνομάζ, Κατάλντι, Μηλιώτης, Μούλερ, Μπλανκ Καζού, Βουό.

Ολυμπιακός Β': Παπαδούδης, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κατσουλίδης, Κωστή, Χρυσόπουλος, Βλαχομήτρος, Καράκουτης.