ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Ταχτσίδης μπήκε αλλαγή και σκόραρε για την Κλουζ

YOUTUBE

Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης σκόραρε όμως το γκολ του δεν ήταν αρκετό για την Κλουζ, η οποία ισοφαρίστηκε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων κι έχασε έδαφος στην κούρσα τίτλου στη Ρουμανία.

Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης μπήκε αλλαγή και παραλίγο να δώσει στην Κλουζ τη νίκη με το γκολ που σημείωσε, όμως η Οτσελούλ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 90+6' για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος πρώτης κατηγορίας στη Ρουμανία.

Ο Έλληνας μέσος μπήκε στον αγώνα στο 56' κι ενώ το σκορ ήταν 1-1 και στο 88' εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενόυμενοι.

Αυτό ήταν το πέμπτο τέρμα του στη σεζόν και τέταρτο στις τελευταίες εννέα αναμετρήσεις πρωταθλήματος που έχει αγωνιστεί, έχοντας και δύο ασίστ.

Το γκολ του δεν συνοδεύτηκε από νίκη όμως, αφού στις καθυστερήσεις ο Γιούρι Τσιζότι ισοφάρισε σε 2-2 κι άφησε την Κλουζ δέκα βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Στεάουα.