ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Σάλιακας σκόραρε με σουτ "δυναμίτη" στο Ζανκτ Πάουλι - Χέρτα

Ο Μανώλης Σάλιακας πανηγυρίζει το γκολ
Ο Μανώλης Σάλιακας πανηγυρίζει το γκολ PRINT SCREEN

Ο Σάλιακας άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση της Ζανκτ Πάουλι με τη Χέρτα, με σουτ "δυναμίτη" εκτός περιοχής.

Ο Μανώλης Σάλιακας συνεχίζει τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις με τη φανέλα της Ζανκτ Πάουλι, στο πρωτάθλημα της Β' Γερμανίας και είναι πολύ πιθανό τη νέα σεζόν να αγωνίζεται στην Bundesliga, δεδομένου ότι το σύνολο του Φάμπιαν Χιρτσέλερ οδηγεί την κούρσα, ευρισκόμενο μάλιστα στο +10 από την τρίτη θέση και το Αμβούργο.

Ο διεθνής μπακ ήταν εκ των πρωταγωνιστών στη νίκη με 2-0 επί της Χέρτα για την Τσβάιτε, καθώς άνοιξε το σκορ με σουτ εκτός περιοχής στο 16ο λεπτό. Αυτό είναι το δεύτερο φετινό γκολ του Σάλιακα στο φετινό πρωτάθλημα.

Το τρίποντο για την πρωτοπόρο της Bundesliga 2 κλείδωσε στο 44' ο Χάρτελ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα και η Ζανκτ Πάουλι έφτασε τους 55 βαθμούς, αφήνοντας άμεσα πίσω της την ήττα με 3-1 από τη Σάλκε, την προηγούμενη εβδομάδα.

Σημειώνεται, ότι ο Σάλιακα είναι από τα αναντικατάστατα μέλη στην ομάδα του Αμβούργου, έχοντας φέτος 24 συμμετοχές, όλες ως βασικός.