SUPER LIG

Ο Πέλκας έβγαλε ασίστ στο 90+5' κι η Μπασακσεχίρ έσωσε έναν βαθμό

TWITTER

Ο Δημήτρης Πέλκας έβγαλε ασίστ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και η Μπασακσεχίρ ισοφάρισε την Μπεσίκτας.

Η Μπασάκσεχιρ απέφυγε την εντός έδρας ήττα στο ντέρμπι με την Μπεσίκτας χάρη στον Δημήτρη Πέλκα, που έβγαλε ασίστ στο 1-1 για την 31η αγωνιστική της Süper Lig.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ομάρ Κόλεϊ στο 16' και όσο οι γηπεδούχοι δεν έβρισκαν την απάντηση, ο Τσαγκντάς Ατάν έριξε στη μάχη τον Έλληνα διεθνή.

Στο 90+5', ο 30χρονος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά και μία άλλη αλλαγή, ο Εμιρχάν Ιλκχάν έπιασε τη νκεφαλιά και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Πέλκας σέρβιρε για δεύτερο σερί παιχνίδι γκολ σε συμπαίκτη του, έχοντας πάρει φόρα έπειτα από τον τραυματισμό του και την επιστοφή στη δράση.