ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΙ

Ο Μέσι είναι κοντά σε μία ακόμη απίστευτη επίδοση και φλερτάρει με ένα κλειστό γκρουπ

Ο Μέσι στην αναμέτρηση της Αργεντινής με την Αυστραλία
Ο Μέσι στην αναμέτρηση της Αργεντινής με την Αυστραλία 2023 AP PHOTO/ANDY WONG

Ο Λιονέλ Μέσι πέτυχε το πιο γρήγορο γκολ της καριέρας του στο φιλικό απέναντι στην Αυστραλία και ψάχνει το πρώτο του γκολ στο πρώτο λεπτό αναμέτρησης, ώστε να πετύχει μία καταπληκτική επίδοση.

Ο Λιονέλ Μέσι άνοιξε το σκορ για την Αργεντινή στο φιλικό παιχνίδι με την Αυστραλία στο Πεκίνο πριν συμπληρωθούν δύο λεπτά και πέτυχε το πιο γρήγορο γκολ της καριέρας του στα 79''.

Ο Μέσι πλησιάζει σε ακόμη ένα σπουδαίο ρεκόρ. Συγκεκριμένα, ο Αργεντινός θρύλος, που θα αγωνίζεται πλέον στην Ίντερ Μαϊάμι, έχει σκοράρει σε κάθε λεπτό ενός παιχνιδιού, πλην ενός.

Ο Pulga δεν έχει σκοράρει μόνο στο 1ο λεπτό, επομένως πρέπει να σπάσει κατά 20 δευτερόλεπτα το ρεκόρ ταχύτερου γκολ του. Οι μοναδικοί που έχει πετύχει τέρμα από το 1-90, είναι ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς και ο Κριστιάνο Ρονάλντο.