ΙΤΑΛΙΑ

Ο Κουτσουπιάς έκανε σεφτέ στα γκολ για την Μπενεβέντο

YOUTUBE

Ο Ηλίας Κουτσουπιάς άνοιξε λογαριασμό στα γκολ με την Μπενεβέντο, στην εκτός έδρας νίκη επί της Βενέτσια.

Η Μπενεβέντο επικράτησε με 2-0 στη Βενέτσια για την 4η αγωνιστική της Serie B, έχοντας ως σκόρερ τον Ηλία Κουτσουπιά.

Ο 21χρονος κεντρικός μέσος έγραψε το τελικό σκορ στο 78ο λεπτό, όταν υποδέχθηκε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και έπιασε ένα ωραίο αριστερό πλασέ.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Έλληνα ποδοσφαιριστή σε μόλις 30 λεπτά αγώνα στο πρωτάθλημα με τη νέα ομάδα του.

Για τους γηπεδούχους, ο Γιώργος Καραγιαννίδης έμεινε εκτός αποστολής.

Σε άλλα παιχνίδια με ελληνικό ενδιαφέρον, η Κάλιαρι επικράτησε με 1-0 της Μόντενα την Παρασκευή, με τον Χρήστο Κουρφαλίδη να μένει στον πάγκο. Στη Γένοβα, Τζένοα και Πάρμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3, με τον Βασίλη Ζαγαρίτη να μπαίνει αλλαγή στο 79' για τους φιλοξενούμενους.