ΠΟΛΩΝΙΑ

Ο Κουλούρης σκόραρε κι έστειλε την Πόγκον στον τελικό του Puchar Polski

POGONSZCZECIN.PL

Ο Ευθύμης Κουλούρης χρίστηκε σκόρερ στη νίκη στην παράταση της Πόγκον κόντρα στην Γιαγκελόνια για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Πολωνίας.

Ο Ευθύμης Κουλούρης σκόραρε κι η Πόγκον επικράτησε με 2-1 της Γιαγκελόνια στην παράταση, με συνέπεια να προκριθεί στον τελικό του Puchar Polski.

Ο Έλληνας επιθετικός έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά στο 59ο λεπτό κι έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 79' και να στέλνουν τον αγώνα στην παράταση.

Ο Φρέντρικ Ούλβεσταντ έδωσε τη λύση στο 8ο λεπτό του επιπλέον χρόνου κι έστειλε την Πόγκον στον τελικό για τέταρτη φορά στην ιστορία της, όπου θα αντιμετωπίσει τη Βίσλα που πλέον βρίσκεται στη 2η κατηγορία του πολωνικού πρωταθλήματος.

Pogoń Szczecin 1-0 Jagiellonia Białystok - Efthymis Koulouris 59' (Polish Cup semifinal)